URODZINY HM. DANUTY ROSNER

Daj, druhno, dzieciom miłość swą,
Bo taka jest potrzeba,
Podaj na dłoni serce swe,
Jak dajesz kromkę chleba

Kochana Druhno!
Spotykamy się w naszym „Błękitnym Kręgu” by wspólnie świętować Twoje urodziny. Droga Danusiu, nasz „Błękitny Aniele”, dziękujemy za drogowskaz braterstwa, patriotyzmu, nieustannej służby BOGU - POLSCE – LUDZIOM, który wyznaczyłaś „Błękitnym”.
Niech „Błękitna Rapsodia” - niekończąca się opowieść o naszym harcerstwie wciąż trwa! w dni pogodne i dni cienia. Dziękujemy Bogu, że dał nam tak wspaniałego człowieka, z którego mądrości i doświadczenia możemy czerpać siły by być prawdziwymi harcerzami w XXI wieku. Dzisiaj, gdy świat promuje postawy egoizmu, własnego zadowolenia, życia chwilą, bierzmy wzór i przykład z Tej , która całe swoje życie poświęciła każdemu bliźniemu, potrzebującemu pomocy, napotkanemu na swojej drodze, nie oczekując niczego w zamian.

Hm. Danuta Rosner z drużyną „Błękitnych”

Hm. Danuta Rosner