Umundurowanie Szczepu "Błękitni"

„Regulamin mundurowy ZHP obowiązuje wszystkich członków ZHP”

Mundur męski:
^ Bluza mundurowa wzoru ZHP – zielona
^ „Bojówki” spodnie mundurowe wzoru ZHP – zielone
^ Pas parciany ZHP – zielony
^ Beret niebieski + lilijka stylizowana ZHP oksydowana
^ Chusta szczepowa + Pierścień ZHP
^ Naszywka WOSM naszyta na kieszonce
^ Ciemne, kryte obuwie

W okresie letnim zamiast bojówek, harcerze mogą nosić krótkie, zielone spodenki wzoru ZHP + granatowe getry z 2 białymi paskami

Mundur żeński:

^ Bluza mundurowa wzoru ZHP – szara
^ Spódnica wzoru ZHP – szara
^ Getry – granatowe z 2 białymi paskami
^ Pas parciany ZHP – czarny
^ Beret niebieski + lilijka stylizowana ZHP oksydowana
^ Chusta szczepowa + Pierścień ZHP
^ Naszywka WAGGGS naszyta na kieszonce
^ Ciemne, kryte obuwie

W okresie letnim zamiast spódnicy, harcerki mogą nosić krótkie, czarne spodenki wzoru ZHP + getry, a zimą – czarne bojówki wzoru ZHP.

Każdy harcerz musi posiadać koszulkę szczepową – chodzimy w niej na rajdy itp. – Koszt 25 zł
Dla chętnych: Bluzy szczepowe – koszt 100 zł

12 mundurowych rad - czyli co musisz wiedzieć

1. Mundur jest wizytówką harcerza, szanujemy go i dbamy o schludny wygląd!
2. Każdy nowy harcerz po wstąpieniu do drużyny nosi błękitną chustę. Po odbyciu 3-miesięcznego okresu próbnego otrzymuję barwy szczepu (chustę, plakietkę Szczepu oraz pagony), a po wykonaniu specjalnego zadania – plakietkę drużyny. W przypadku opuszczenia drużyny harcerz zobowiązany jest do zwrotu pagonów oraz chusty szczepowej.
3. Do munduru nosimy ciemne, sznurowane obuwie za kostkę.
4. WSZYSTKIE sprawności zdobyte przez harcerza muszą być przyszyte do munduru.
5. Sprawności/plakietki dokładnie obszywamy nitką dookoła tak by nie można ich było zerwać.
6. Miejsce przyszycia plakietek wskazane jest na powyższych rysunkach.
7. Plakietki okolicznościowe (np. z rajdów) przyszywamy na prawej kieszeni bluzy mundurowe, natomiast przypinki/odznaki przyczepiamy do patki prawej kieszeni, ze względów estetycznych mogą się na niej znaleźć max. 3-4 przypinki/odznaki.
8. Rękawy do munduru powinny być podwinięte.
9. Poprawnie zwinięta chusta -->
10. Jeśli ze względów finansowych zakup munduru jest obecnie nie możliwy, prosimy skontaktować się z drużynowymi lub skorzystać z Harcerskiego Banku Mundurów.
Harcerski Bank Mundurów
11. Polecamy korzystanie ze składnicy harcerskiej „4 żywioły”. Na hasło „BŁĘKITNI” przysługuje Państwu 10% zniżki ;)
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z drużynowymi.

Czuwaj!
Kadra Szczepu