Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców harcerek i harcerzy Szczepu „BŁĘKITNI” na zebranie, które odbędzie się w najbliższą środę 15 maja o godz. 18.30 w XXVI L.O. ul. Alpejska 16.

25 marca 2013 roku odbyło się spotkanie obecnych oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników XXVI Liceum Ogólnokształcącego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół 114.

Przybyłych gości powitała P. Magdalena Sitnicka – dyrektor ZS 114. Podczas swojego przemówienia przypomniała osiągnięciach uczniów i nauczycieli oraz tradycje XXVI LO - podtrzymywane do dnia dzisiejszego m.in. „Rajdu Pamięci Szlakiem Tragedii i Chwały Wawerskiej”. Wspomniała także o procesie integracji np. poprzez warsztaty teatralne, w których biorą udział uczniowie liceum i gimnazjum.
Następnie głos zabrał P. Konrad Wójcicki – długoletni dyrektor XXVI LO. Z nieskrywaną radością podziękował obecnej p. Dyrektor za pielęgnowanie tradycji oraz pamięć o historii szkoły.

Nie mogło zabraknąć życzeń świątecznych. Pani dyrektor rozmawiała z każdym z gości z osobna słuchając wspomnień oraz poznając ”żywą historię liceum”. Przybyli goście mieli także okazję zwiedzić szkołę, w tym „Salę Tradycji XXVI LO”, w której ze wzruszeniem i zadumą patrzyli na kroniki, pamiątki i zdjęcia które przeniosły ich w czasy w których uczyli, pracowali.

W organizację spotkania włączyli się harcerze 147 WDSH „Błękitni”, którzy roznieśli zaproszenia, kontaktowali się z zaproszonymi gości, zadbali o poczęstunek i przygotowali harcCzytaj więcej!

Już jutro 22 marca 2013r. Błękitni będą obchodzić wyjątkową uroczystość- swoje urodziny będzie świętowała założycielka BŁĘKITNYCH hm. Danuta Rosner. W związku z tym odbędzie się specjalna zbiórka dla wszystkich harcerzy szczepu.
Spotykamy się:
S.P. 138 - o godzinie 17.00 przed budynkiem szkoły, następnie z dh. Bartkiem pojedziecie do harcówki na Alpejskiej
S.P 218 - o godzinie 17.30 w harcówce na ul. Alpejskiej
Gim. 103 - o godzinie 17.30 w harcówce na ul. Alpejskiej.

Po urodzinach hm. Danuty Rosner harcerze wezmą udział w Drodze Krzyżowej, by prosić Boga o łaskę zdrowia dla „Błękitnej seniorki” dziękując za wierność trwania w harcerskich ideałach, służąc BOGU - POLSCE - LUDZIOM.
Wszyscy obowiązkowo w mundurach.

Miło jest nam poinformować, że w czwartek 14 marca 2013r., podczas posiedzenia KSI, próby na stopnie instruktorskie otworzyli:
pwd. Marcin Świderski - na stopnień Podharcmistrza
Dh Bartek Maćkowiak - na stopień Przewodnika.

W przyszłym miesiącu wnioski o otwarcie prób złożą:
Dh. Joanna Osiak - na stopnień Przewodniczki
Dh Aleksander Rogowski - na stopień Przewodnika.

Mamy nadzieję, że wkrótce kolejne osoby otworzą swoje próby, by móc jeszcze lepiej pracować z "Błękitnymi" harcerzami oraz zuchami.

2 marca 2013 roku odbył się rajd zorganizowany przez namiestnictwa starszoharcerskie Hufców ZHP Praga-Południe i Mokotów. Do rywalizacji stanęło 12 patroli, w tym patrol „Błękitnych”, który zajął II MIEJSCE.
GRATULUJEMY: ŻUBROWI, ADAMOWI, DAMIANOWI, JULCE, ANGELICE, HELENIE, GRZEŚKOWI, ALEKSANDRZE :).
TAK TRZYMAĆ!!! :)