55 LAT PRACY Z BOHATEREM SZCZEPU

Więcej informacji związanych z Jubileuszem 147 wkrótce.

WIELKANOCNA AKCJA PACZKA 2018

Szczep Błękitni po raz trzeci włącza się w Akcję Pomocy Polakom na Kresach.
Podajemy harmonogram Wielkanocnej Akcji Paczka 2018.
07.03 - 10.03.2018 r. - zbiórka darów w harcówce przy XXVI LO w Aninie
11.03 - przygotowywanie paczek na sali gimnastycznej w XXVI LO w Aninie
16.03 - 18.03.2018 r. - wyjazd na Białoruś
W kwestii wyjazdu potrzebny jest paszport, koszt transportu to 60 euro razem z kosztami wizy
(Dla instruktorów, którzy jadą koszt transportu dofinansowany z pieniędzy szczepowych i hufcowych.)
CZUWAJ!
Mazowiecki Kurator Oświaty na ręce komendanta, złożyła podziękowanie za zaangażowanie w Wielkanocną Akcję Paczka 2017.

Autor: patryk.basiak, 01.03.18, Skomentuj 0

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ - ZA NAMI!

23 lutego 2018 roku w Wawerskiej Strefie Skautingu odbyła się zbiórka trzech drużyn: 143 WDH Metis z Falenicy, 147 WDH Wielki Błękit z Międzylesia i 147 WDH Błękitna Planeta z Anina i Lasu.
70 harcerek i harcerzy spotkało się w roku 100-lecia ZHP i Niepodległości by, pośpiewać i wziąć udział w grze, której rozwiązaniem było zdobycie węzła braterstwa.
Dzień Myśli Braterskiej Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy uświetniła wystawą o wyprawie dh Jerzego Jelińskiego i jego trzech kolegów "Pod Polską flagą - samochodem naokoło świata". Ekspedycja wystartowała w 10-tą rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości czyli 90 lat temu.
Dziękujemy wszystkim harcerkom i harcerzom oraz instruktorom za udział w zbiórce z okazji DMB.
Szczególne podziękowanie kierujemy do ćwika Grzegorza Samsona za przygotowanie zbiórki wraz z grą.
CZUWAJ!
Zdjęcia ze zbiórki w link

Autor: patryk.basiak, 01.03.18, Skomentuj 0

ZBIÓRKA DRUŻYNY RATOWNICZO - POŻARNICZEJ - ZA NAMI!

Pierwsza zbiórka drużyny ratowniczo - pożarniczej za nami ;).
45 harcerek i harcerzy przybyło do OSP w Radości by poznać pracę strażaków, obejrzeć sprzęt oraz wykonać kilka ćwiczeń strażackich w tym budowania od podstaw linii gaśniczej.
Przed nami kolejne zbiórki w OSP Radość prowadzone w pionach metodycznych dla harcerzy i starszych harcerzy. Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenie na kolejnej zbiórce.
Z harcerskim CZUWAJ!
Bartek Maćkowiak, Klaudia Rosa, Marcin Świderski.
Zdjęcia ze zbiórki w link
Autor: patryk.basiak, 15.02.18, Skomentuj 0

ZUCHOWA EKSPEDYCJA ŚWIATŁA - ZAKOŃCZONA

Dziękujemy wszystkim zuchom za udział w nocce zuchowej.
Nasza wyprawa zakończyła się wielkim sukcesem a dzielne zuchy zdobyły światło ratując krainę dobrych duchów.

Zapraszamy na kolejne zbiórki zuchowe pełne przygód i wyzwań w:
SP128 - czwartki w godz. 16.45 - 18.00
SP 218 - piątki w godz. 16.45 - 18.00