SZTANDARY BŁĘKITNYCH

Sztandar w naszym szczepie jest najważniejszym „Symbolem”, łączącym pokolenia wszystkich „Błękitnych” na przestrzeni ponad 53 lat działalności . To na sztandar składane są Przyrzeczenia Harcerskie. Poczet sztandarowy kilka razy w roku pełni służbę podczas np: Rajdu Szlakiem Tragedii i Chwały Anińsko - Wawerskiej, wieczornic szczepowych, 27 grudnia – w Rocznicę Zbrodni Wawerskiej, Świąt Kościelnych i Państwowych np: 3 maja, 15 sierpnia, 11 listopada. Sztandar również bierze udział w życiu szkół przy których działamy w Zespole Szkół 114, SP 109, 138 i 218.

Aktualny sztandar

NASZE HARCÓWKI

Harcówka to jest takie „magiczne miejsce” w którym zuchy,harcerki,harcerze oraz wędrownicy spotykają się na zbiórkach, kominkach, biwakach, nockach. Nasz Szczep posiada dwie harcówki.
Pierwsza z nich -" Nasz Matecznik” znajduje się w ZS 114 ul. Alpejska 16.
Co piątek od godz: 15.00 do 20.30 zuchy, harcerze i harcerze starsi z Anina mają swoje zbiórki łącznie około 120 osób!.

Harcówka przed remontem

Harcówka po remoncie

Druga harcówka znajduję się na terenie Szkoły 138 w Międzylesiu, w piątki od 16.00 do 19.00 zbiórki mają w niej zuchy i harcerze łącznie około 45 osób.

W Szkole 109 w Zerzeniu nie mamy jeszcze harcówki ale Dzięki Dyrektorowi mamy salę w której możemy organizować zbiórki.

Harcówki zostały wyremontowane dzięki Akcjom Zarobkowym Szczepu w Delikatesach Alma. Dziękujemy Dyrekcji Delikatesom Alma za możliwość przeprowadzania Akcji Zarobkowych.