Drużyna Harcerska "WIELKI BŁĘKIT" przy SP 138

O drużynie

Drużyna powstała w lutym 2012 roku przy Szkole Podstawowej nr 138 im. Józefa Horsta.
Pierwszą drużynową była pwd. Marta Plewa, następnie drużynowym był pwd. Bartłomiej Maćkowiak
Od września 2015r. drużynową jest pwd. Wioletta Gibała.

Zbiórki w roku harcerskim 2017/2018 dla harcerzy (klasy 4-8) odbywają się w każdy Piątek w godzinach 17.00-19.00

Obrzędowość

Błękit jest symbolem nieskończoności. To bezmiar błękitnego nieba rozwiniętego ponad naszymi głowami. To bezkres mórz i oceanów rozciągających się aż po horyzont. Nikomu nie udało się przebyć jego ogromu, nikt nie poznał jego wszystkich tajemnic, których wiele pozostało do odkrycia. Oto zadanie, które czeka na nas. Wyruszamy w wielką podróż przez niebo, morza i oceany. Odkryjemy nieznane lądy, zapomniane plemiona, zagubione skarby. Poznamy własne słabości i siłę przyjaźni. Nauczymy się współpracy, wytrwałości oraz wiele umiejętności niezbędnych w naszej harcerskiej przygodzie!

W roku harcerskim 2019/2020 na zbiórki uczęszcza 20 harcerzy, podzielonych na 3 zastępy oraz kadrę pomocniczą:

^ "Wojownicy Aresa"

- wyw. Dawid Chodyna
- mł. Maciej Tworus
- mł. Kacper Jasiński

Każdy zastęp posiada nazwę, logo, tarczę, skarbczyk zastępu, a wkrótce również proporzec i okrzyk.

Kadrę drużyny stanowią:

- Pwd. Wioletta Gibała HO - drużynowa kom. 504-143-002 (polecamy najpierw kontakt przez SMS, nie zawsze mam możliwość/pamięć, żeby odebrać lub oddzwonić) mail: wgibala4@gmail.com
- Dh. Anna Radecka - przyboczna
- Dh. Stanisław Górski - przyboczny

Zdjęcia i filmy z obozu! Stężyca 2016

Zdjęcia ze zbiórek!

Składka członkowska

Składka członkowska w roku harcerskim 2018/2019 wynosi 200zł za cały rok. Wpłata składek tylko i wyłącznie na konto szczepu.

Numer konta: 47 1140 1010 0000 4942 9100 1005
ZHP HUFIEC WARSZAWA WAWER
ALPEJSKA 16, 04-628 WARSZAWA

Tytułem: "imię i nazwisko dziecka - SP138, harc Pod. skl. czł. 144 zł, dod. skl. zad. Projekt Błękitni 17/18 - 56 zł."

Proszę o wpłatę na konto szczepu DO KOŃCA LISTOPADA

Umundurowanie

„Regulamin mundurowy ZHP obowiązuje wszystkich członków ZHP”

Mundur - Wielki Błękit

Mundur męski:

^ Bluza mundurowa wzoru ZHP – zielona
^ „Bojówki” spodnie mundurowe wzoru ZHP – zielone
^ Pas parciany ZHP – zielony
^ Beret niebieski + lilijka stylizowana ZHP oksydowana
^ Chusta szczepowa + Pierścień ZHP
^ Naszywka WOSM naszyta na kieszonce
^ Ciemne, kryte obuwie

W okresie letnim zamiast bojówek, harcerze mogą nosić krótkie, zielone spodenki wzoru ZHP + granatowe getry z 2 białymi paskami

Mundur żeński:

^ Bluza mundurowa wzoru ZHP – szara
^ Spódnica wzoru ZHP – szara
^ Getry – granatowe z 2 białymi paskami
^ Pas parciany ZHP – czarny
^ Beret niebieski + lilijka stylizowana ZHP oksydowana
^ Chusta szczepowa + Pierścień ZHP
^ Naszywka WAGGGS naszyta na kieszonce
^ Ciemne, kryte obuwie

W okresie letnim zamiast spódnicy, harcerki mogą nosić krótkie, czarne spodenki wzoru ZHP + getry, a zimą – czarne bojówki wzoru ZHP.

Każdy harcerz musi posiadać koszulkę szczepową – chodzimy w niej na rajdy itp. – Koszt 25 zł
Dla chętnych: Bluzy szczepowe – koszt 100 zł

12 mundurowych rad - czyli co musisz wiedzieć

1. Mundur jest wizytówką harcerza, szanujemy go i dbamy o schludny wygląd!
2. Każdy nowy harcerz po wstąpieniu do drużyny nosi błękitną chustę. Po odbyciu 3-miesięcznego okresu próbnego otrzymuję barwy szczepu (chustę, plakietkę Szczepu oraz pagony), a po wykonaniu specjalnego zadania – plakietkę drużyny. W przypadku opuszczenia drużyny harcerz zobowiązany jest do zwrotu pagonów oraz chusty szczepowej.
3. Do munduru (w przypadku ważnych wydarzeń wskazanych przez drużynową), należy związać włosy (czarną gumką), zakładamy ciemne bluzy/kurtki. Do munduru nosimy ciemne, sznurowane obuwie za kostkę.
4. WSZYSTKIE sprawności zdobyte przez harcerza muszą być przyszyte do munduru. Prosimy o jak najszybsze wykonanie tego.
5. Sprawności/plakietki dokładnie obszywamy nitką dookoła tak by nie można ich było zerwać.
6. Miejsce przyszycia plakietek wskazane jest na powyższych rysunkach
7. Plakietki okolicznościowe (np. z rajdów) przyszywamy na prawej kieszeni bluzy mundurowe, natomiast przypinki/odznaki przyczepiamy do patki prawej kieszeni, ze względów estetycznych mogą się na niej znaleźć max. 3 przypinki/odznaki.
8. Rękawy do munduru powinny być podwinięte.
9. Poprawnie zwinięta chusta -->
10. Jeśli ze względów finansowych zakup munduru jest obecnie nie możliwy, prosimy
skontaktować się z drużynową lub skorzystać z Harcerskiego Banku Mundurów.
Harcerski Bank Mundurów
11. Polecamy korzystanie ze składnicy harcerskiej „4 żywioły”. Na hasło „BŁĘKITNI”
przysługuje Państwu 10% zniżki ;)
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z drużynową.

CZUWAJ!
Kadra 147 WDH „Wielki Błękit”