147 WGZ „Błękitnisie”

147 WGZ „Błękitnisie” jest gromadą która rozpoczęła swoją działalność od września 2012 r.

Do gromady przynależą dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej. Na zbiórkach zdobywamy różne sprawności zarówno grupowe jak i indywidualne, wykonujemy przeróżne zadania, dzięki którym dzieci zdobywają znaczek zucha i staną się pełnoprawnymi zuchami Związku Harcerstwa Polskiego :).

Zbiórki odbywają się w każdy piątek w godzinach 16.30 - 18.00 w SP 138 przy ul. Pożaryskiego 2 w Międzylesiu.

„Błękitnisie” to Błękitne Misie które przybywają na Ziemię aby wypełnić daną im misję. Misja ta jest bardzo tajna. O jej treści Misie dowiadują się z Wielkiej Skrzyni Tajemnic, która otwierana jest raz do roku przez Błękitnego Wodza w dniu ślubowania na Strażnika Wielkiej Błękitnej Tajemnicy. Każdy miś po złożeniu przysięgi zobowiązany jest do strzeżenia tajemnicy. Co pewien czas dzielny pomocnik Gibson dostarcza nam listy z zadaniami, które potrzebne są do wypełnienia misji.

Nasza kadra:
sam. Ola Frątczak